Redmi Note 11, kıymetli değişiklik ile küresele geliyor!

TELEGRAM
0/5 Oylar: 0
Geliştirici
değişiklik
Bu uygulamayı bildir

Tanım

Redmi Note 11, kıymetli, değişiklik, ile, küresele, geliyor!,

Redmi Note 11, kıymetli değişiklik ile küresele geliyor!

Xiaomi’nin alt markası Redmi, Note 11 serisini 28 Ekim’de Çin’de tanıttı. Redmi Note 11 5G, Note 11 Pro ve Note 11 Pro Plus olmak üzere üç sürümden oluşan akıllı telefon serisi gücünü MediaTek Dimensity işlemcilerden alıyor. Şirket düz modelde 8 çekirdekli Dimensity 810’a yer verirken; Pro ve Plus varyantlarında da 8 çekirdekli Dimensity 920 işlemci yerleştirdi.

Akıllı telefonlarını evvel anavatanında satışa sunup aylar sonra global pazara getiren Xiaomi, geleneği bozmadı. Redmi Note 11’in resmi satışı Çin dışında şimdi yapılmıyor. Önümüzdeki yıl bu durum önümüzdeki yıl değişecek. Şirket seriyi (muhtemelen Türkiye dahil) öbür ülkelere getirecek. Telefonun küresel sürümünde işlemci farklılığı olacağı ortaya çıktı.

Redmi Note 11, küresele Snapdragon işlemci ile gelecek

GSMArena’nın haberine nazaran Xiaomi, 2022 yılının birinci çeyreğinde Redmi Note 11 serisinin küresel tanıtımını gerçekleştirecek. Tam tarih bilgisi şimdi ortaya çıkmadı, lakin birinci çeyreğin Ocak-Şubat-Mart-Nisan aylarına denk geldiğini düşünürsek, tanıtımın bu aylardan bir adedinde yapılacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Redmi Note 11, kıymetli, değişiklik, ile, küresele, geliyor!,
Redmi Note 11, kıymetli, değişiklik, ile, küresele, geliyor!,

Fotoğraf: Redmi Note 11 5G

Redmi Note 11’in küresel sürümüyle alakalı paylaşılan birinci bilgilere nazaran, telefon Çin pazarında satılan sürümünden farklı olacak. Art tarafı kısmen de olsa değişecek, ayrıyeten işlemcisi de MediaTek Dimensity olmayacak. Bunun yerine Xiaomi, aygıtın küresel versiyonuna Qualcomm Snapdragon serisi işlemci yerleştirecek. Ama Snapdragon’un hangi modeli olduğu belirli değil.

Aktarılan raporlarda, telefonla alakalı şimdilik bu argümanlar yer alıyor. İşlemci ve tasarım dışında Redmi Note 11’in küresel pazarda diğer değişikliklere uğrayıp uğramayacağını bilmiyoruz.

Redmi Note 11 Türkiye fiyatı ne olacak?

Xiaomi, akıllı telefonlarını Türkiye’ye getirdiğinde özel fiyatlandırma siyaseti uyguluyor. Yani direkt yeni kura nazaran TL’ye çevrilmiş halini yansıtmıyor. Bu nedenle Redmi Note 11’in Türkiye fiyatı çok belgisiz. Lakin Çin fiyatından yola çıkarak birkaç varsayımda bulunabiliriz.

APK indir  Sniper 3D Assassin Apk İndir – Para Hileli Mod 2022**

Redmi Note 11 Türkiye fiyatını hesaplamaya kalktığımızda aşağı üst şöyle bir tablo karşımıza çıkıyor:

  • 4 GB RAM + 128 GB depolama seçeneği ile gelen model: 1199 Yuan (1.856,56 Türk Lirası + vergiler)
  • 6 GB RAM + 128 GB depolama seçeneği ile gelen model: 1299 Yuan (2.011,13 Türk Lirası + vergiler)
  • 8 GB RAM + 128 GB depolama seçeneği ile gelen model: 1499 Yuan (2.320,77 Türk Lirası + vergiler)
  • 8 GB RAM + 256 GB depolama seçeneği ile gelen model: 1699 Yuan (2.631,16 Türk Lirası+ vergiler)

Pekala ya sizler Redmi Note 11’in özellikleri ve tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Türkiye’de satışa çıksa alır mıydınız? Fikirlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Oy Ver post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları