Redmi K50 serisine iki yeni model! İşlemci sürprizi

TELEGRAM
0/5 Oylar: 0
Geliştirici
serisine
Bu uygulamayı bildir

Tanım

Redmi K50, serisine ,iki, yeni, model! ,İşlemci, sürprizi,

 

Redmi K50 serisine iki yeni model! İşlemci sürprizi
Redmi K50 serisine iki yeni model! İşlemci sürprizi

Xaiomi, geçen sene başladığı agresif satış planına devam ediyor. Bilhassa orta üst düzey akıllı telefon piyasasında marka herkese hitap etmenin peşinde. Bu manada

Redmi K50 serisi beklediğimizden daha kalabalık biçimde karşımıza çıkacak. MIUI kodlarında ortaya çıkan yeni modellerin farklı isimlerle karşımıza çıkması da mümkün.

Fakat sızıntıya nazaran MIUI kodlarında, kod ismiyle belirtilen Mattisse ve Munch modelleri K50 series ismi altında yer alıyor.

Başlar karıştı, Redmi K50 serisi kaç modelden oluşuyor?

Geliştiricilerin MIUI kodlarında bulduğu son kodlara nazaran K50 serisi beklendiğinin bilakis üç değil dört telefonla gelecek. Fakat ortaya çıkan bilgilere bakılırsa

Redmi K50 Pro Plus için bir kod paylaşılmadı. Lakin daha evvel akıllı telefonun teknik ayrıntıları ortaya çıkmıştı. Bu manada telefonlar ortaya çıkana dek bu baş karışıklığı devam edecek üzere görünüyor.

Redmi K50, serisine ,iki, yeni, model! ,İşlemci, sürprizi,
Redmi K50, serisine ,iki, yeni, model! ,İşlemci, sürprizi,

Sızıntıya nazaran Redmi K50 serisinde Pro Plus yer almıyor. Lakin model hakkında çok fazla sızıntı olması da baş karıştırıcı

Yeni yapılan sızıntıya nazaran, Redmi K50 (Poussin), K50 Pro (İngres), Munch ve Matisse olmak üzere dört modelin kod ismi sızdı. Bunlardan Munch ve Matisse işlemci tarafında farkı tercihlerle öne çıkıyor. Bu manada Munch modeli için işlemci tarafında Snapdragon 870 Plus üzere bir işlemciden bahsediliyor.

Hali hazırda 7 nm işlemci mimarisine sahip olan Snapdragon 870‘in, plus takısı almış bir versiyonu yok. Bildiğiniz üzere plus takısı Qualcomm’un çekirdek performansı artırılmış işlemcilerde kullandığı bir isimlendirme. Lakin bu isimlendirme şimdiye kadar yalnızca amiral gemisi işlemcilerde yer aldı.

Xiaomi’nin K50 serisinde tek işlemci sürprizi bu değil. Buna nazaran Matisse kod isimli K50 modelinde ise MediaTek Dimensity 2000 yerini alacak.

APK indir  Zooba MOD APK (Hack Map) v4.29.3 apk indir

TSMC’nin 4nm fabrikasyon sürecinden geçen işlemci Snapdragon 898‘in de en büyük amrial gemisi rakiplerinden biri. Bu manada işlemcinin kullanıldığı model K50 serisinde çok farklı bir yere sahip olacak.

Bilhassa AnTuTu testinde 1 milyon barajını aşan işlemci Qulacomm’un da amiral gemisi pazarında en büyük rakiplerinden biri olacağını gösterdi.

Redmi K50 serisi ve bilinen özellikleri

Ortaya çıkan özelliklere bakılırsa Redmi K50 özellikleri ortasında Samsung’un E5 Amoled paneli ve 48 Megapiksel ana kamera ayrıntıları ortaya çıktı.

Buna nazaran Redmi K50 Pro modelinde ise yeniden E5 Amoled panel ve 50 Megapiksel ana kamera karşımıza çıkacak.


Görselde yer alan telefon Redmi K40 Pro modelidir

K50 serisinin en üst düzey akıllı telefonu K50 Pro Plus ise yeniden E5 Amoled panel ve 108 Megapiksel ana kamera ile gelecek. Lakin bunların dışında K50 Pro Plus özellikleri

ortasında işlemci ayrıntısı da karşımıza çıktı. Buna nazaran amiral gemisi katili olacak telefon Snapdragon 898 ile gelecek. Redmi K50 Pro Plus modelinde ayrıyeten 120W

süratli şarj takviyesi de karşımıza çıkıyor. Bunun yanında serinin tüm modellerinde JBL takviyeli hoparlör yer alacağı da tezler ortasında.

Son ortaya çıkan bilgilere bakılırsa Redmi K50 serisi özellikleri ortasında ekran altı kamera ve ekran altı parmak izi üzere son periyot teknolojileri de yer alacak.

Lakin bu özelliklerin K50 Pro ve Pro Plus modelinde kullanılma ihtimali yüksek.

Oy Ver post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları