Android 12L alacak telefonlar aşikâr oldu!

TELEGRAMYOUTUBE
0/5 Oylar: 0
Bu uygulamayı bildir

Tanım

Android 12L alacak telefonlar aşikâr oldu!

Android 12L güncellemesini alacak telefonlar listesi ortaya çıktı. Geniş ekranlı aygıtlar düşünülerek geliştirilen işletim sistemi, 600 dp ve üzeri ekranlarda kullanışlılığı artırmayı hedefliyor. Google tarafından ‘yeni bir Android sürümü’ olarak görülmemesi gerektiğine vurgu yapılan Android 12L katlanabilir telefonlarda da yerini alacak.

Şirket, Android 12L’nin Geliştirici Önizleme sürümlerine ait vakit çizelgesi paylaştı. Aralık ayında beta sürümünü yayınlamaya başlayacağını duyuran Google, çalışmaların 2022’ye kadar devam edeceği bilgisini aktardı. Bu mühlet zarfında geliştiriciler, uygulamalarını Android 12L ile uyumlu hale getirebilecekler.

Android 12L, 2022’nin birinci çeyreğinde çıkıyor

Android 12L’nin Geliştirici Önizlemesi şu anda Android Studio kullanıcılarının erişimine açık. Google, Aralık ayında birinci herkese açık beta sürümünü yayınlayacak. Ocak ve Şubat ayında devam edecek olan beta süreci Mart 2022’de sonlanacak. Bu tarihte Android 12L resmi sürümüyle kullanıcı karşısına çıkacak.

Elbette güncelleme Pixel telefonlarla sonlu kalmayacak. Google, Android 12L’nin ‘Aktivite Gömme’ üzere değerli özellikleriyle bir arada Galaxy Z Fold3’e geleceğini doğruladı. Aktivite Gömme, bir uygulamayı ilişkin iki özelliği birebir anda görüntülemenize imkan sağlayacak. Bu özellik, Lenovo P12 Pro dahil olmak üzere piyasadaki tabletlerde de kullanılabilecek.

Android 12L güncellemesini alacak akıllı telefonlar:

  • Pixel 6 Pro
  • Pixel 6
  • Pixel 5a (5G)
  • Pixel 5
  • Pixel 4a (5G)
  • Pixel 4a
  • Pixel 4
  • Pixel 3a XL
  • Pixel 3a

Resmi olarak yayınlandıktan sonra, ‘Android 12L alacak cihazlar’ listesine yeni telefon ve tabletlerin eklenmesi bekleniyor. Merak edilen kıymetli noktalardan bir tanesi; Samsung Galaxy Tab serisinin güncellemeyi alıp almayacağı. Bu noktada Google yahut Samsung cephesinden rastgele bir açıklama gelmedi.


Android 12L ekran imajı

Güney Koreli şirketin önümüzdeki sene piyasaya süreceği Galaxy Tab S8 serisi Android 12L ile kutudan çıkabilir. Bilhassa Tab S8 Ultra’nın adeta bilgisayarlarla yarışacak 14.6 inç ekranla gelecek olması bu ihtimali dayanaklar nitelikte. Fakat Samsung, tüm beklentileri boşa çıkarıp yoluna her zamanki üzere olağan Android ile devam edebilir.

APK indir  FR Legends apk indir hileli apk mod indir 2022**

Pekala ya sizler Android 12L projesi hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Google, iPadOS’e rakip yaratmayı başaracak mı? Fikirlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Oy Ver post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları