Xiaomi, doruğa göz koydu: Gelecek planları açıklandı 2021

TELEGRAM
0/5 Oylar: 0
Geliştirici
2021
Bu uygulamayı bildir

Tanım

Xiaomi, doruğa, göz koydu, Gelecek ,planları, açıklandı, 2021

Xiaomi, doruğa göz koydu: Gelecek planları açıklandı 2021

Orta segment telefonlarlarıyla büyük satış sayıları elde eden Xiaomi, gelecek yıllar için planlarını kararlaştırdı. Mi’nin resmi forumunda paylaşım yapan bir yönetici, gelecek yıllarda şirketin gelmek istediği pozisyonu takipçileriyle paylaştı. Şu sıralar Samsung ile sıkı bir rekabet içerisinde olan şirket, ayrıyeten tepede olmaktan da bahsetti. Şirketin yeni açıklamaları, başka akıllı telefon üreticilerine adeta gözdağı veriyor.

Xiaomi, önümüzdeki 3 yılda doruğa yerleşmek istiyor

Xiaomi Group ortağı ve Redmi’nin genel müdürü olan Lu Weibing, yaptığı paylaşımda şirketin bir strateji toplantısında olduğunu aktardı. Söylenene nazaran şirket şu an 2021 sonuyla ilgili planlarını belirliyor ve 2022 yılını iple çekiyor. Çünkü onlara nazaran 2022 yılı, şirketin 3 yıllık ‘yükseliş’ planının birinci yılı olacak. Daha evvel Xiaomi CEO’su Lei Jun tarafından da bahsedilen bu maksat hakkında hala önemli olunduğunu anlayabiliyoruz.

Xiaomi geçtiğimiz aylarda açıklanan rapora nazaran Apple’ı pazar hissesi konusunda geçerek ikinci sıraya gelmişti. Şu an pazar hissesi tablosunda başkan unvanı Samsung’a ilişkin. İkincilik, Xiaomi için büyük muvaffakiyet olsa da gelecek yıllarda birinciliğin elde edilmesi için çalışmaların sürdüğü bildiriliyor.

Xiaomi zati orta segment ve uygun fiyatlı aygıtlarıyla büyük satış sayılarına ulaşıyor. Şirketin şu an en zayıf olduğu segment, premium olarak da nitelendirilen üst segment. Raporlara nazaran yeni bir telefon satın almak isteyenler, üst segment bir aygıt alırken Apple ve Samsung üzere üreticileri tercih ediyor. Xiaomi bu yüzden kamera ve yazılım konusundaki yeteneklerini geliştirmeli.

Xiaomi, Çin pazarına adeta hükmediyor

Çin, neredeyse her dal için son derece tuhaf bir pazar. Nüfusunun çok kalabalık olması, dev bir potansiyel müşteri kitlesinin olması manasına geliyor. Zati Çin menşeili olan Xiaomi, kendi ülkesinde hem inanç veriyor hem de eserleriyle seviliyor.

APK indir  Redmi K50 serisine iki yeni model! İşlemci sürprizi

Artık günler kalan klâsik 11.11 indiriminde Çin’de ne üzere izdihamlar olacağını kestirim etmek hiç sıkıntı değil. Xiaomi muhtemelen bu yılki 11.11 gününde de büyük satış sayıları elde edecektir.

Sizce Xiaomi, 3 yılda akıllı telefon pazarının tepesine yerleşebilir mi?

Oy Ver post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları