Samsung kullanıcılarına müjde Yeni kamera uygulaması 2021!

TELEGRAMYOUTUBE
0/5 Oylar: 0
Bu uygulamayı bildir

Tanım

Samsung, kullanıcılarına, müjde, Yeni kamera, uygulaması 2021!,

Samsung kullanıcılarına müjde Yeni kamera uygulaması 2021!
Samsung kullanıcılarına müjde Yeni kamera uygulaması 2021!

Samsung, verdiği hizmeti en düzgüne taşımak için kullanıcılarına birtakım uygulamalar sunuyor. Geçtiğimiz günlerde, Samsung telefonlarda yıllardır önyüklü olarak bulunan Game Launcher uygulamasının, oyunlar dışındaki öteki aplikasyonları da desteklemesi için bir güncelleme getirmişti.

Artık ise şirket, sunduğu yeni uygulama ile, birçok yeni ve gelişmiş kamera özelliği getirecek. Şimdi beta sürümünde olan uygulama, tekrar de kullanılabilir durumda. İşte uygulamanın geldiği telefon modeli ve uygulamanın sunduğu özellikler…

Samsung kullanıcıları için Expert RAW uygulaması

Şimdi beta sürümünde olan uygulama, Samsung Galaxy 21 Ultra kullanıcıları için geliyor. Olağanda telefon, sadece ana kamera ve ultra geniş sensörleri kullanıyordu. Yeni kamera aplikasyonu ile, telefonda bulunan dört kamerayı da kullanabileceksiniz. Yani öbür iki telefoto kamerayı da destekleyecek.

Fotoğraf tutkunlarını sevindirecek Expert RAW uygulaması, şu anda Güney Kore Galaxy Store‘da mevcut. Başka ülkelerin aplikasyon marketlerine ise ne vakit geleceği şimdi bilinmiyor. Fakat dilerseniz, uygulamayı APK olarak indirip beta sürümünü deneyimleyebilirsiniz. Şimdilik sırf Android 12 takviyeli S21 Ultra ile kullanılacak. S21 ya da S21 Plus için ne vakit geleceği bilinmiyor.

Uygulama neler sunuyor?

Uygulama içerisindeki Pro Mod, Galaxy S21 Ultra üzerinden bir sonlandırma ile geliyor. 108 Megapiksel ana kamera ve 12 Megapiksel ultra geniş kamera ile kullanılacak olan mod, 10 Megapiksel 10x telefoto ya da 3x telefoto ile kullanılamıyor. Ayrıyeten ISO, deklanşör suratı ve netleştirme üzere çekim özellikleri üzerinde manüel denetim ve RAW çekimleri yapmanıza imkan tanıyor.

Uygulamanın duyurusunu yapan Twitter gönderisinde, daha fazla detay paylaşıldı. Expert RAW, JPEG ve 16 bit Linear DNG RAW formatlarında fotoğraf çekimi seçenekleri ile birlikte geliyor. DNG evrakını düzenlemek için Lightroom üzere photoshop uygulamaları kullanmanız gerekebilir. Google Fotoğraflar üzere olağan fotoğraf uygulamaları, çekilen fotoğraf üzerinde yaptığınız süreçleri ve HD kalitesini bozabilir.

APK indir  WhatsApp Web’in bir eksik özelliği daha tamamlanıyor!

Expert RAW uygulamasını APK olarak buradan, Lightroom uygulamasını ise buradan indirebilirsiniz.

Samsung’un yeni kamera uygulaması Expert RAW hakkında ne düşünüyorsunuz? Öbür Samsung aygıtlara da gelmesini ister miydiniz? Fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Oy Ver post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları

Geliştiricimüjde