Katlanabilir telefona yenilikçi yaklaşım: Samsung Tri-Fold

TELEGRAMYOUTUBE
0/5 Oylar: 0
Bu uygulamayı bildir

Tanım

Katlanabilir telefona yenilikçi yaklaşım: Samsung Tri-Fold

Katlanabilir telefona yenilikçi yaklaşım: Samsung Tri-Fold
Katlanabilir telefona yenilikçi yaklaşım: Samsung Tri-Fold

Birinci ekran altı kameralı katlanabilir telefon olan Galaxy Z Fold 3 modelini tanıtan Samsung, sızıntılara nazaran yeni bir model ile karşımıza çıkacak. Samsung, Tri-Fold ismi verilen aygıt ile kullanıcılara daha büyük ekran tecrübesi sunacak.

Huawei, Samsung ve Xiaomi’den sonra Honor’un da katlanabilir telefon üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Katlanabilir aygıt konusunda yenilikçi yaklaşımlarıyla dikkat çeken Samsung, eşsiz bir model geliştirmeye başladı.

Samsung, Tri-Fold ile daha büyük ekran tecrübesi sunacak

2020 yılında Trifold ismini verdiği prototip modeliyle karşımıza çıkan TCL, katlanmış halde 6.5 inç, açık halde ise 10 inç ekran boyutlarına sahip. Prototip olması nedeniyle şimdi piyasaya sürülmeyen aygıtın son kullanıcıya ulaşıp ulaşmayacağı ne yazık ki bilinmiyor.

Xiaomi Mi MIX Fold, Huawei Mate X2 ve Samsung Galaxy Z Fold 3 üzere misal özelliklere sahip modeller katlanabilir telefon pazarında büyük hisseye sahip. Pazar hissesini artırmak ve kullanıcı tecrübesini uygunlaştırmak için çalışma yapan Samsung, iki kere katlanabilen aygıt için kolları sıvadı.

Samsung tarafından Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi’ne (WIPO) 26 Mart 2021’de yapılan patent başvurusu geçtiğimiz günlerde WIPO’nun web sitesinde yayınlandı. “Pili elektronik aygıtta paylaşma yöntemi” başlığı ile yapılan müracaat, 72 sayfalık dökümandan oluşuyor.

Yapılan başvuruyu inceleyen LetsGoDigital grubu, Samsung’un aykırı kablosuz şarj teknolojisine sahip iki sefer katlanan telefon üzerinde çalıştığını tespit etti. Birinci olarak Galaxy S serisi ve Note serisi aygıtlarda karşımıza çıkan aykırı kablosuz şarj, kullanıcıların akıllı telefonlarını powerbank olarak kullanmasına imkan tanıyor.

Samsung’un geliştirdiği Tri-Fold modelinin hangi isim ile piyasaya sürüleceği ne yazık ki bilinmiyor. Birtakım analistler, yeni modelin 2023 yılından sonra tanıtılacağını varsayım ediyor.

Oy Ver post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları