Ülkelere nazaran en çok satan arabalar açıklandı

TELEGRAMYOUTUBE
0/5 Oylar: 0
Bu uygulamayı bildir

Tanım

Ülkelere, nazaran ,en çok satan, arabalar açıklandı,

Ülkelere nazaran en çok satan arabalar açıklandı
Ülkelere nazaran en çok satan arabalar açıklandı

20. yüzyıldan beri arabaları birer temel muhtaçlık olarak sayabiliriz. Şu sıralar Türkiye’de bir araba satın almak zorlaşsa da bizim de bir otomotiv kültürümüz var.

Her milletin gereksinimlerine tam olarak karşılık geldiğini düşündüğü araba modelleri vardır. Ülke ülke en çok satan arabalar, harita haline getirildi. Pekala Türkiye’de en çok satan hangisi?

Ülkelere nazaran en çok satan arabalar harita haline getirildi

2019 yılında BestSellingCars isimli sitenin topladığı bilgilerle ülkelerin en çok satan araçları listelenmişti. Toplanan istatistikler ülkemizde de

konuşulmuş ve kısa bir mühlet gündem olmuştu. VisualCapitalist’in görsel bir harita haline getirdiği bilgiyi incelediğimizde her ülkenin en çok satan arabasını görebiliyoruz.

Türkiye’nin 2019 yılına bakacak olursak en çok satan otomobil Fiat Egea olmuş.


Ülkelere nazaran en çok satan arabalar

Görselin anlaşılabilirliğini korumak ismine resme yalnızca ülkemiz yakınındaki ülkeleri dahil ettik. Tüm dünya haritasını buradan görüntüleyebilirsiniz.

Kimi ülkelerde Tesla Model 3’ün en çok satan olduğunu görürken, kiminde de Dacia Sandero’yu görüyoruz. Bu listedeki otomobillerin tercih edilme etkenlerinin yolların durumu, vergiler,

muhtaçlıklar, yakıt maliyetleri ve alım gücü olduğunu söyleyebiliriz.

Görselde yer almasa da ABD’de en çok satanın Ford F-150 olduğunu görüyoruz. Bu araç, etraf katili olarak da bilinen bir canavar. Hayli akaryakıt tüketen ve motor hacmi de çok geniş olan bu aracın

elektriklisi yakın vakitte satışa çıktı. Dünya genelinde hala akaryakıt ve dizel üzere yakıtların en çok kullanılan olduğunu görsek de elektrikli araçlar süratle gelişen bir umut. Umuyoruz ki fosil yakıtları bir an evvel terk eder ve elektrikli arabalara geçiş yaparız.

Haritada dikkatlerden kaçmayan bir öteki ayrıntı ise birtakım ülkelerin yerli arabalarını tercih ediyor oluşu. Örneğin Almanya’da Volkswagen Golf’un en çok satan olduğunu görmek büyük bir muvaffakiyet. Türkiye’nin yerli arabası olmaya hazırlanan

APK indir  Offroad Outlaws Mod Apk 6.6.8 [Unlimited money]

TOGG da büsbütün elektrikli olarak geliştiriliyor. 2022 sonunda tanışmamızı beklediğimiz TOGG’un yazgısının ne tarafta olacağını birlikte göreceğiz.

Pekala sizce Fiat Egea neden ülkemizde çok tercih ediliyor? Yorum kısmında niyetleriniz bizimle paylaşabilirsiniz.

Oy Ver post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları