Google Meet, aramaları daha eğlenceli hale getiriyor!

TELEGRAMYOUTUBE
5.0/5 Oylar: 1
Bu uygulamayı bildir

Tanım

Google Meet, aramaları daha eğlenceli hale getiriyor!

Google Meet, aramaları daha eğlenceli hale getiriyor!
Google Meet, aramaları daha eğlenceli hale getiriyor!

Google Meet, imajlı sohbet tecrübesini daha uyguna taşımak ve biraz da cümbüş katmak için daima yenilikler getiriyor. Her vakit gelen özelliğin birinci yaratıcısı olmasa da, faydalı bulduğu işlevleri en sonunda bünyesine taşımayı başaran Google Meet, artık de animasyonlu art plan özelliği getiriyor.

Özellik, öncesinde Zoom‘da mevcuttu. Bir yıldan fazla bir mühletin akabinde Google da, kendi platformuna bu özelliği ekledi. Animasyonlar nasıl görünüyor ve Google Meet’te animasyonlu art plan nasıl nasıl ayarlanır? İşte ayrıntılar…

Google Meet animasyonlu arkaplan özelliği

Şimdi çok fazla farklı temaya sahip olmasa da özelliğin Google Meet kullanıcılarını memnun edeceği kesin. Şirket, yakın vakitte daha fazla animasyonlu art plan eklemenin kelamını verdi. Ayrıyeten Google’ın ilerleyen vakitlerde kullanıcıların kendi art planlarını oluşturma imkanı sunması da ihtimaller ortasında.

Fotoğraflar: Android Central

Art plan kısmına animasyon ekleyebileceğiniz üzere, bulanıklaştırıp bulunduğunuz yerin görülmesini büyük ölçüde engelleyebilirsiniz. Özellik, başlangıçta Google Workspace, G Suite Basic ve G Suite Business müşterileri için kullanılır durumdaydı. 2021 Eylül sonundan itibaren ise tüm Google Meet kullanıcılarına sunuldu.

Android uygulamasında kullanılabilir durumda olan animasyonlu art plan özelliğine gelecekte daha çok seçenek eklenecek olsa da şimdilik kullanabileceğiniz 6 farklı tema mevcut. Ayrıyeten şirket, Zoom’da geçtiğimiz ay fiyatsız kullanıcılara da sunulmaya başlanan canlı alt yazı özelliğini de Google Meet için test etmeye başladı.

Animasyonlu art plan nasıl ayarlanır?

Google Meet kullanırken, masaüstü uygulamasında animasyonlu arkaplan seçmek için adımları takip etmeniz kâfi.

  • Bir Google Meet oturumu açın.
  • Katılmadan evvel ekranın alt ortasındaki üç noktalı menüyü tıklayın.
  • Art planı değiştir yahut Görsel efektler uygula’ya tıklayın.
  • Şu anda ortalarından seçim yapabileceğiniz altı evvelden ayarlanmış animasyonlu art plan var.

Telefonda animasyonlu arkaplan seçmek için ise, arama sırasında kamera manzaranızı gösteren küçük ekranın köşesindeki ışıltı işaretinden başka efekt ve olağan art plan fotoğraflarının yanından istediğiniz temayı seçebilirsiniz. Deniz görünümlü bir ada, bir uzay gemisinin içi, denizin altı, sempatik bir karakterin olduğu parti, öğrencilerinin kalem olduğu bir sınıf ya da tabiat görüntüsü.

APK indir  Hollywoodbets Apk v4.0 Free Download

Google Meet’in bünyesine taşıdığı bu özelliği beğendiniz mi? Dilerseniz çabucak deneyebilir ve fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz.

Haber içerisindeki görseller, Android Central sitesine aittir.

Oy Ver post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları