İşte PlayStation 5 Horizon Forbidden West

TELEGRAMYOUTUBE
0/5 Oylar: 0
Bu uygulamayı bildir

Tanım

İşte PlayStation 5 Horizon, Forbidden, West,

 

İşte PlayStation 5 Horizon Forbidden West
İşte PlayStation 5 Horizon Forbidden West

Oyun dünyası tarafından merakla beklenen oyunlardan birisi olmamasına karşın, 2017 yılında çıkışını yapan Horizon Zero Dawn, o devir yıla damga vuran oyunlardan biri olmayı başarmıştı. Oyunun geçtiği dünya ve atmosferi, oynanış ve grafikleri ile sunduğu öykü, Horizon’ın PlayStation platformunun en pahalı üretimlerinden biri haline gelmesini sağlamıştı. Oyunun tahminen de tek eksiği, birden fazla Sony imalinin Türkçe altyazı ya da dublaj ile gelmesine alışık olduğumuzdan dolayı, oyunda Türkçe lisan dayanağının olmamasıydı. Horizon Forbidden West’te ise bu eksik de giderilmiş durumda. Bu sefer oyun Türkçe altyazı takviyesi ile karşımızda. Birinci oyunu oynamayanlar yahut oynamayı düşünmeyenler için üretimciler oyunun girişine birinci oyunun kısa bir öyküsünü eklemeyi de ihmal etmemişler.

İşte PlayStation 5 Horizon Forbidden West

Oyuna başladığınızda birinci oyunun öyküsünün kısa bir özetini izliyorsunuz ve sonrasında Aloy’un macerasına kaldığınız yerden, aslında yaklaşık 6 ay sonrasından, devam ediyorsunuz. Zero Dawn’da öyküyü biraz eksik olarak tamamlıyorduk. İki oyunun da kıssasına girmeyeceğim, lakin Forbidden West’te Zero Dawn’daki eksik noktalar tamamlanıyor ve öykü nihayete varıyor.

İşte PlayStation 5 almak için bir neden daha! Horizon Forbidden West

Forbidden West’in Zero Dawn’dan ayrıldığı en değerli noktalardan biri de elbet öykü anlatımı. Birinci oyunda içinde bulunduğumuz dünyanın kıssasını tam olarak anlamak için bulduğumuz notları okumamız gerekiyordu, Forbidden West’te ise öykü sinematiklerin için yedirilmiş, natürel yeniden okuma yapmak isteyenler için etrafta datapointler de mevcut, lakin bunlar birinci oyundaki kadar kritik değil.

İşte PlayStation 5 Horizon Forbidden West

Oyundaki bir öbür kıymetli gelişim ise yan misyonlarda yaşanmış durumda. Açıkçası birinci oyundaki yan misyonlar de sıkıcı değildi, lakin genelde kısa vazifelerden oluşuyordu. Forbidden West’te ise The Witcher 3 biçiminde, hayli uzun yan misyonlarla karşı karşıyayız ve bu durum açık dünya oyununu daha da ilgi alımlı bir hale getirmiş.

APK indir  Ocean is home island live simulator apk indir 2021**

Oyunun temel mekanikleri ise birinci oyuna paralel olarak, geliştirilmiş halde devam ediyor. Tekrar etraftaki robotları avlıyor, onları binek olarak kullanıyor, hem robotlarla hem de beşerlerle savaşıyoruz. Alışılmış yay kullanımına yeni işlevler eklenmiş ve PlayStation 5’in en kıymetli noktalarından biri olan DualSense gamepadin nimetlerinden de sonuna kadar yararlanılmış. Yay kullanımındaki zorluk hissi, titreşim yoğunluğu, hepsi muazzam. Aloy her ne kadar genelde yayı ile düşmanlarını alt etse de, üretimciler yakın dövüş mekaniklerini de elden geçirmeyi ihmal etmemiş ve yeni kombolar eklemişler.

Dağ, taş, bayırın ağır olduğu bir dünyada tırmanma mekanikleri ise elbette olmazsa olmaz. Aloy birinci oyunda da tırmanabiliyordu, lakin bu oyunda bu özelliği çok daha doğal ve işe fayda bir hal kazanmış. Etrafta olağan gözle göremediğimiz şeyleri görmemizi sağlayan Focus aygıtına ise yeni bir özellik getirilmiş ve bu yeni özellik sayesinde etrafınızı tarayarak, etkileşime girebileceğiniz objeleri ya da tırmanabileceğiniz yerleri görmeniz kolaylaştırılmış.

İşte PlayStation 5 Horizon Forbidden West

Oyun PS5’in hakkını ise sonuna kadar veriyor. Forbidden West bizlere gerçek bir yeni kuşak oyun oynuyormuşuz hissini sonuna kadar yaşatmayı başarıyor. Etraf grafikleri, kaplamalar ve parçacık efektleri ile PS5’in grafik gücünü hakkıyla kullanıyor, dahası karşımızdaki manzaraya karşın PS5’te rastgele bir zorlanma emaresi olmaması ve süratli seyahatlerdeki kısa yükleme mühletleri de gelecekteki üretimlerin grafikleri için daha da heyecanlanmamızı sağlıyor. Birinci oyundaki tabiat hoşluklarının yanına bu üretimde sualtı tabiatı da eklenmiş. Vakit zaman Aloy ile kendinizi içinde bulunduğunuz tabiatın eşsiz hoşluklarına kaptırmanız işten bile değil.

Horizon Forbidden West birinci oyunda eksik kalan noktaları tamamlayarak çok daha bütünsel bir tecrübe sunmayı başarıyor. Açık dünyalı bir imal olmasına rağmen, sizi sıkmayacak bir formda saatlerce sürecek bir tecrübe vadeden imal, öyküsüyle de merak uyandırarak sonuna kadar ilginizin kaybolmamasını sağlıyor. Bu sefer yılın beklenen oyunlarından biri olmasına rağmen, Horizon Forbidden West ile bir kere daha yıla damga vuracağa benziyor.

APK indir  Clash of Clans apk oyun indir apk mod full free 2021** 14.211.13

Puan: 92

Oy Ver post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları