Snapchat’e Instagram Music gibisi özellik geliyor!

TELEGRAM
0/5 Oylar: 0
Bu uygulamayı bildir

Tanım

Snapchat’e Instagram Music gibisi özellik geliyor!

Snapchat’e Instagram Music gibisi özellik geliyor!
Snapchat’e Instagram Music gibisi özellik geliyor!

Şayet Snapchat ile erken tanışanlardansanız şu an Instagram ile bilinen ‘Hikayeler’ özelliğinin Snapchat ile karşımıza çıktığını bilirsiniz. Yıllar boyunca Instagram’ın Snapchat’ten özellik çaldığı tartışmaları sürdü. Artık ise Snapchat, Instagram ile tanıdığımız bir özelliği kendi cephesine getirecek. Snapchat ile Sony Music ortasında kurulan iştirake nazaran yeni bir Instagram gibisi bilhassa karşı karşıyayız.

Snapchat Music ile AR filtrelere müzik eklenebilecek

Dünyanın en büyük plak şirketlerinden biri olan Sony Music ve Snapchat ortasında ortaklı kurulduğu açıklandı. Snapchat bu gelişmeyi blog yazısında duyurdu ve bu iştirak sayesinde Snapchat’teki filtrelere müzik eklenebileceği açıklandı. Snapchat kullanıcıları, paylaştıkları filtreli görüntülere müzik eklemek konusunda gayret harcıyordu. Platformun yeni özelliğiyle birlikte Instagram’da olduğu üzere müzik eklemek çok daha kolay bir hal alacak.

Üstelik yeni özellik Sony Music paydaşlığıyla gerçekleştiği için müzik içeren öykülerinizi yayınlarken telif sorunu yaşamayacaksınız. Sanatkarların telif fiyatı için muhatap Sony ve Snapchat olacak. ‘Sound Lenses‘ olarak isimlendirilen bu özelliğin Türkçe karşılığını şu an bilmesek de işimize yarayacağı kesin.

Bizim ‘Sesli Lensler‘ olarak çevirdiğimiz özelliğin tam olarak ne vakit çıkacağı bilgisi paylaşılmasa da yakında geleceği açıklandı. Hakkında şimdi fazla ayrıntıya sahip olmasak da bu özelliğin kullanıcıları daha fazla AR filtre kullanmaya iteceği kesin. Sony Music’in entegrasyonu sayesinde filtrelere istediğiniz müziği birkaç tıkla dahil etmeniz mümkün olacak.

Snapchat’in yeni rakibi TikTok

TikTok’un bölümünden evvel Snapchat ve Instagram rekabet içerisinde olsa da bir noktadan sonra Snapchat güçsüz kaldı. Çünkü Instagram’da sunulan içerikler daha fazla ve daha çeşitliydi. Fakat şu sıralar TikTok’un hayli tanınan hale gelmesinin sonucunda Snapchat kendine yeni bir rakip edinmiş üzere görünüyor.

APK indir  WhatsApp’ın ‘Topluluklar’ özelliği hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı!

Toplumsal medya kullanıcıları son yıllarda içeriklerine müzik eklemeyi tercih ediyor. Yaptıkları paylaşımlar son derece kolay olsa dahi son vakitlerde çabucak hemen her içerikte müzik duyabiliyoruz. TikTok’un geliştirdiği bu akım yavaş yavaş öteki toplumsal medya platformlarında da tesir gösteriyor. Snapchat’in de bir plak şirketi ile anlaşarak kullanıcılarına müzik ekleme talihi tanıması büyük bir gelişme.

Oy Ver post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları