WhatsApp Web’in bir eksik özelliği daha tamamlanıyor!

TELEGRAMYOUTUBE
0/5 Oylar: 0
Bu uygulamayı bildir

Tanım

WhatsApp, Web’in, bir eksik ,özelliği daha, tamamlanıyor!,

WhatsApp Web’in bir eksik özelliği daha tamamlanıyor!
WhatsApp Web’in bir eksik özelliği daha tamamlanıyor!

WhatsApp pek çok yararlı özelliğe sahip olsa da özelliklerini platformlar ortasında dengelemek konusunda pek yeterli değil. Bir platformdaki özellik, öteki platforma çok daha sonradan eklenebiliyor. Son yıllarda en az taşınabilir uygulama kadar kullanılan WhatsApp Web, yavaş yavaş taşınabilir uygulamayı aratmayacak özellikler getiriyor. Beklenen özelliklerden biri daha dağıtılmaya başlandı.

WhatsApp Web üzerinden zımnilik ayarları değiştirilebilecek

WhatsApp her ne kadar uçtan uca şifrelemeyi yıllardır kullansa da son bir yılda saklılık konusundaki inancını oldukça kırdı. Tahminen de bu sebeptendir ki yakında WhatsApp Web ya da masaüstü uygulamasını kullanan herkesin zımnilik seçeneklerini telefona muhtaçlık duymadan değiştirmesi mümkün olacak. Özellik şu anda beta basamağında ve beta gönüllüleri tarafından kullanılabiliyor. Bu süreç sona erdikten sonra herkesin kapalılık seçeneklerini bilgisayar üzerinden değiştirebilmesi bekleniyor.


Özellik bu formda görünüyor

Şayet bu özelliği masaüstü uygulamasında göremiyorsanız öncelikle beta programına katılmalısınız. Bu programda WhatsApp’a gelecek özelliklerin kimilerini erkenden deneme talihiniz olacak. Özelliğin ne vakit herkese açık hale geleceği bilinmese de fazla sürmemesini umuyoruz. Bu kolay lakin kıymetli özellik, beta’nın 2.2146.5 sürümünde mevcuttur.

WhatsApp Web ve masaüstü uygulaması daha çok kıymet kazandı

Geçtiğimiz yıllarda WhatsApp’ın masaüstü platformlarındaki sürümü pek önemsenmiyordu. Sadece temel fonksiyonları kullanabiliyor ve bununla yetinmek zorunda kalıyordunuz. Son bir yılda bunun değiştiğini söyleyebiliriz. Çünkü artık WhatsApp’ın masaüstü uygulamalarına da pek fazla özellik geldi. Sesli ve manzaralı görüşmeler, çıkartmalar ve ses kayıtları buna dahil.

Hatta ilerleyen aylarda WhatsApp’ın masaüstü uygulamasının, telefon bağlı olmadan da kullanılabilir olacağı söyleniyor. Şayet bu doğruysa masaüstünde daha rahat bir WhatsApp tecrübesi yaşamak mümkün olacak.

Oy Ver post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları

Geliştiricibir eksik