Tesla rakibi Apple Car için tarih sızıntısı!

TELEGRAMYOUTUBE
4.0/5 Oylar: 1
Bu uygulamayı bildir

Tanım

Tesla rakibi, Apple Car, için, tarih sızıntısı!,

Tesla rakibi Apple Car için tarih sızıntısı!
Tesla rakibi Apple Car için tarih sızıntısı!

Apple, elektrikli araba dalına girmek ismine 2014 yılından beri kapılar gerisinde çalışmalar yapıyor. Bununla birlikte şimdiye kadar bu bâtın proje hakkında kâfi ayrıntı ortaya çıkmadı. Lakin şirket içinden ismini vermek istemeyen üst seviye bir yönetici birinci bilgileri verdi. Pekala lakin Tesla rakibi Apple Car ne vakit piyasaya çıkacak?

Kimi Apple Car özellikleri ve çıkış tarihi sızdı

Aslında şimdiye kadar Apple, elektrikli araba geliştirdiklerine dair resmi bir açıklama yapmadı. Lakin daha evvel ünlü Apple analisti Ming Chi Kuo, Apple Car için bir çok sav da bulundu. Şirket içinden aldığı bilgileri yorumlayan analist daha evvel Apple Car için bir kaç sefer tarih bile verdi.


Kısa mühlet evvel birtakım dizayncılar Apple patentlerinden yola çıktı ve bu tasarımı yaptı

Bloomberg’in haberine nazaran Apple içinden değerli bir isim Apple Car ile ilgili birinci kesin bilgileri verdi. Buna nazaran Apple Car elektrikli araba 2025 yılından evvel gelmeyecek. Burada yetkili, Apple’ın 2025 yılında bu atılımı yapmak için büyük efor gösterdiğini de açıkladı.

Tam şoförsüz Apple Car mı geliyor?

Lakin Apple Car özellikleri açısından gerçek manada Tesla ile rakip olmaya hazırlanıyor. Apple Car grubunun başında ise Kevin Lynch yer alıyor. Tıpkı vakitte Apple Teknoloji Lider Yardımcısı olan Lynch, Apple Car projesi ile şimdiye kadar yapılamayan tam şoförsüz elektrikli araba teknolojisinin peşinde.

Apple, bu yeni araba projesiyle Tesla’nın yıllardır geliştirdiği şoförsüz araba hayalini elinden alma niyetinde. Şirket içi sızıntıya nazaran Apple Car takımı tam otonomi ve yarı otonomi üzerinde uzun müddet tartıştı. Fakat Kevin Lynch‘in ısrarı üzerine şirket, şoförsüz Apple Car için düğmeye bastı.

APK indir  Asphalt Nitro apk indir 2021** 1.7.4a

Şoförsüz Apple Car yazılımı için kullanılan Lexus SUV test araçlarından biri

Ortaya çıkan bilgilere bakılırsa Apple, gaz pedalı ve direksiyon simidi olmayan fütüristtik bir Apple Car hayali peşinde. Tekrar tartışılan değerli Apple Car özellikleri ortasında aracın ortasında yer alacak bilgi cümbüş sistemi de yar alıyor. Bu sistem için iPad gibisi büyük bir dokunmatik ekranın kullanılma ihtimali var.

Apple, direksiyon simidi olmasa da acil durumda sürücünün araca müdahale edebilmesi için acil durum freni ve direksiyonu eklenmesini planlıyor. Proje şimdi kağıt üstünde olsa da Apple, bir müddettir ABD yollarında şoförsüz araba deneyleri yapıyor. Buna nazaran toplam 69 adet Lexus SUV tipi araç test için kullanılıyor.

Şirketin kendi geliştirdiği araba işlemcisi ve şoförsüz Apple Car yazılımı da bu test araçlarında yer alıyor. Apple bilhassa son beş yılda yapay zekaya büyük yatırım yaptı. İşlemcinin özellikleri tam bilinmese de kestirimlere nazaran şoförsüz arabanın yapay zekasını işleyebilecek kadar güçlü olacak.

Apple Car elektrikli araba projesi sizce başarılı olabilecek mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Oy Ver post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları