Türkiye’de 3. Doz COVID-19 Aşıları Hakkında Beklenen Karar Verildi!

TELEGRAM
0/5 Oylar: 0
Bu uygulamayı bildir

Tanım

Türkiye’de 3. Doz COVID-19, Aşıları, Hakkında ,Beklenen 2021

Türkiye’de 3. Doz COVID-19 Aşıları Hakkında Beklenen Karar Verildi!
Türkiye’de, 3. Doz COVID-19 Aşıları Hakkında Beklenen Karar Verildi!

Bugün gerçekleştirilen Bilim Şurası toplantısının akabinde açıklama yapan Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, çok merak edilen üçüncü doz aşı sorusunu da açıklığa kavuşturdu. Koca, yaptığı açıklamada COVID-19 aşılarının en yüksek aktifliği 3 ila 6 ay ortasındaki vakit diliminde gösterdiğine vurgu yaptı ve ikinci dozun üzerinden 6 ayı geçiren 18 yaşın üzerindeki tüm vatandaşların, üçüncü (hatırlatma) dozu yaptırabileceğini söyledi.

Koronavirüs Bilim Konseyimiz bugün risk kümesindeki vatandaşlarımızın durumu, salgının seyri ve aşı programı gündemi ile toplandı. pic.twitter.com/QSTGjNFBzk

— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) November 10, 2021

6 ayı dolduran ve isteyen herkes, kendi seçtiği aşı ile üçüncü dozu, fiyatsız olarak yaptırabilecek.

Okullar Kapanacak mı?

Öte yandan Koca, 8-16 yaş aralığındaki okul çağı çocuklarının durumu ile ilgili de kıymetli bir açıklama yaptı. Koca’nın açıklamasına nazaran, okul çağındaki 8-16 yaş kümesindeki çocukların toplam olaylar içindeki oranı, yüzde 10 düzeyinde düşüş gösterdi.

Yüz yüze eğitimle ilgili çok sık gündeme gelen “okullarda kapanma olacak mı?” sorusu, yetkililer tarafından sıklıkla cevaplanıyor ve yüz yüze eğitimin muhakkak devam edeceğine vurgu yapılıyor. Sıhhat bakanının son açıklaması da, okulların kapanması için bir neden olmadığını gözler önüne sermiş oluyor.

 

Oy Ver post
APK indir  CRASHMETAL V2.0 MOD APK – PARA HİLELİ indir apk 2021

ETİKETLER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları