Sony den oyun bombardımanı 2022**

Sony den, oyun, bombardımanı, 2022**,

Sony den oyun bombardımanı 2022**
Sony den, oyun, bombardımanı, 2022**,

Canlı hizmet oyunları, artık oyun topluluklarının kaçınamayacağı bir boyuta ulaştı. Pek çok şirket hususla alakalı çeşitli fikirlerini ortaya atıyor olsa bile, büyük bir kısmı bunu hayata geçiremiyor. Ancak Bungie’nin yardımıyla Sony, önümüzdeki 4 yıl içerisinde bu çeşitte 10 oyun çıkarmaya hazırlanıyor. İşte detaylar…

Sony ile Bungie işbirliği, birinci meyvelerini veriyor

Son yıllarda ismini daha sık duymaya başladığımız canlı hizmet oyunları, aslında tanıtıldığı günden itibaren tıpkı bir uygulama üzere daima güncellenen, yenilikler eklenen ve çeşitli etkinliklerle bir nevi hayatta tutulan, nispeten yeni bir oyun kategorisi haline geldi.

Bu cinsteki oyunların ortak özelliğiyse fiyatsız olmasıdır. Zira şirketlerin asıl maksadı, 1. adımda kullanıcıları oyuna çekmek oluyor. Akabinde oyun içerisindeki kostümlerden vazifelere, aktiflik giriş biletlerinden karakter özelliklerine kadar pek çok şey için fiyat talep ediliyor. Olağan bu ödemeler aslında işin kestirmesi olduğu için, oyuncular dilerse uzun yoldan büsbütün fiyatsız bir biçimde ilerleyebiliyor.

Sony’nin geliştirme çalışmalarına başladığı bu bahsi geçen 10 imal, geçtiğimiz günlerde satın aldığı Destiny ve Halo’nun geliştiricisi Bungie tarafından desteklenecek. Bahisle ilgili açıklama yapan Sony CFO’su Hiroki Totoki şunları söyledi:

Bu satın almanın stratejik kıymeti, sırf son derece başarılı Destiny franchise’ını ve Bungie’nin şu anda geliştirmekte olduğu büyük bir yeni IP’yi elde etmede değil. Birebir vakitte uzmanlığı ve Bungie’nin canlı oyun hizmetleri alanında geliştirdiği teknoloji ile de ilgileniyoruz.

Şirketin gelecekteki canlı hizmet oyunları için özel planlarına gelince, ne Sony ne de Bungie tarafından bir ayrıntı verilmedi. Ama, Guerrilla’s Horizon serisi yahut Sony Santa Monica’nın God of War‘ı üzere birtakım mevcut PlayStation franchise’larını ileride bu alanda görebileceğimiz söyleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları