Neil Young ın Başlattığı “Spotify’ı Silin” Akımı 2022

Neil Young ın, Başlattığı, “Spotify’ı Silin” ,Akımı 2022

Neil Young ın Başlattığı “Spotify’ı Silin” Akımı 2022
Neil Young ın, Başlattığı, “Spotify’ı Silin” ,Akımı 2022

Sanatçı Joni Mitchell, müzik ve podcast yayıncısı Spotify’a yönelik taleplerin sesini yükseltti. Bir küme tıp uzmanının ve rock sanatçısı Neil Young‘ın protestolarına katılan ikonik şarkıcı-söz muharriri, platformda yayınlanan COVID-19 aşıları hakkında yanlış argümanlar üzerine çalışmalarını Spotify’dan kaldırmayı planladığını açıkladı.

Mitchell, web sitesinde kısa bir gönderide, “Tüm müziklerimi Spotify’dan kaldırmaya karar verdim” dedi ve ekledi: “Sorumsuz beşerler insanların hayatlarına mal olan palavralar yayıyorlar. Bu hususta Neil Young ve global bilim ve tıp topluluklarıyla dayanışma içindeyim.

Neil Young, geçtiğimiz günlerde kataloğunu hizmetten çekip Spotify’ı ve onun en tanınan podcast’i The Joe Rogan Experience’ı aşıyla ilgili yanlış bilgileri yaymakla eleştirmişti. Ayrıca 250’den fazla tabip, hemşire, bilim insanı ve eğitimcinin yazdığı bir mektubu alıntılayarak #DeleteSpotify hareketini başlattı.

Big Yellow Taxi, Help Me ve A Case of You üzere müziklerin gerisindeki sanatçı Mitchell, tıpkı mektuba bir ilişki da ekledi. Rogan’ın podcast’inin virolog ve aşı kuşkucusu Dr. Robert Malone’un yer aldığı bir kısmını hatırlattı;

 

Malone hakkında bilgi denetim sitesi PolitiFact’teki kritik bir gönderiye işaret etti ve Spotify’ı yanlış bilgilendirme konusunda bir siyaset oluşturmaya çağırdı.

2020’de Spotify, The Wall Street Journal’ın 100 milyon dolardan fazla pahaya sahip olduğunu bildirdiği bir lisans muahedesi ile, hizmetini Rogan’ın podcast’inin özel meskeni haline getirmişti.

Spotify şimdi mevzu hakkında bir yorum yapmış değil…

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları