Apple Kimliği nasıl sıfırlanır 2022**

Apple Kimliği, nasıl, sıfırlanır, 2022**,

 

 

Apple Kimliği; iCloud, App Store, iMessage üzere uygulama ve hizmetlerin tamamını kapsıyor. Kolay bir hesaptan ibaret üzere gözükse de, bilhassa iPhone ya da Mac üzere bir Apple eseri kullanıyorsanız Apple Kimliğinin hayati derecede değeri vardır. En kolayından, şayet hesabınıza erişimi kaybederseniz iCloud Fotoğraflar’da kayıtlı olan imgelerinize bir daha ulaşamayabilirsiniz.

Pekala Apple Kimliği şifresini unuttuğunuzda ne yapmanız gerekiyor? Rehberimizde Apple Kimliği sıfırlama sistemlerini ayrıntılı bir formda anlattık.

iPhone ile Apple Kimliği sıfırlama

Apple Kimliğiniz halihazırda iCloud hesabınıza giriş yaptığınız bir iPhone’da açıksa, bunu kullanarak tereyağından kıl çeker üzere şifrenizi değiştirebilirsiniz. Ayrıyeten hesabınız için evvelden belirlediğiniz güvenlik sorusunu girmenize de gerek yoktur. Yalnızca kimliğinizin açık olduğu iPhone’un aygıt parolasını bilmeniz kafidir.

 1. Ayarlar’a gidin.
 2. [Adınız] > Parola ve Güvenlik > Parolayı Değiştir’e dokunun.
 3. iCloud’a giriş yaptıysanız ve bir parola etkinleştirdiyseniz aygıtınızın parolasını girmeniz istenir.
 • Apple Kimliği nasıl sıfırlanır 2022**

Yeni parolayı yazıp ‘Değiştir’ butonuna tıkladıktan sonra Apple Kimliği sıfırlama süreci muvaffakiyetle tamamlanacaktır. Birebir hesabın açık olduğu öbür aygıtlardan otomatik çıkış yapılıp yapılmadığını denetim edin. İstenirse yeni şifreniz ile tekrar giriş yapmanız gerekebilir.

Arkadaşınız yahut aile üyenizin yardımı ile Apple Kimliği şifresi değiştirme

Şayet kendi aygıtınıza erişemiyorsanız, bir arkadaşınızın yahut aile üyenizin iPhone ya da iPad’ini kullanarak Apple Kimliğinizi sıfırlayabilirsiniz. Öncelikle kullanacağınız aygıtın sahibinden Apple Takviye uygulamasını yüklemelerini isteyin.

Apple Dayanak uygulamasını açın ve aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Hususlar altında, Parolalar ve Güvenlik’e dokunun.
 2. Apple Kimliği parolasını sıfırlama seçeneğine dokunun.
 3. Başlayın’a ve akabinde “Farklı Bir Apple Kimliği” butonuna dokunun.
 1. Kendi Apple Kimliği bilgilerinizi istenen alana girin.
 2. İleri’ye dokunun ve istendiğinde güvenlik bilgilerinizi de yazarak Apple Kimliği sıfırlama sürecini tamamlayın.

Şayet Apple Kimliğinizin açık olduğu bir aygıta erişiminiz yoksa, alternatif olarak güvenlik sorularınızdan faydalanarak hesabınızı sıfırlayabilirsiniz. Öncelikle iforgot.apple.com adresine gidin ve istenen yere Apple Kimliğinizi yazın ve ilerleyin. Sistem hesabınızın şifresini değiştirebilmeniz için bir iPhone’a istem göndermek isteyecektir.

“Bunlardan hiçbirine erişimim yok” butonuna tıklayın. Devamında karşınıza çıkan Apple Kimliği sıfırlama seçenekleri ortasından güvenlik sorularını seçin. Akabinde istenen yere evvelden belirlediğiniz güvenlik sorusunu girerek hesabınızı sıfırlayabilirsiniz.

Şayet bu prosedür de işinize yaramıyorsa bu durumda Apple Takviye sayfası üzerinden şirket ile irtibata geçmeniz gerekiyor. Apple, gerekli bilgilere erişiminiz olmadığı vakitlerde hesabınızı sıfırlamak için birkaç gün beklemeniz gerektiğini söylüyor.

2 yorum "Apple Kimliği nasıl sıfırlanır 2022**"

 1. Meryem diyorki:

  bilgiler icin tesekkurler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları