Tesla Semi ne vakit yollarda olacak? Pepsi açıkladı

TELEGRAMYOUTUBE
0/5 Oylar: 0
Bu uygulamayı bildir

Tanım

Tesla Semi ne vakit yollarda olacak? Pepsi açıkladı

Tesla Semi ne vakit yollarda olacak? Pepsi açıkladı

Besin kesiminin tahminen de en değerli etabı lojistiktir. Otomotiv devleri yıllardır büyük şirketlerin büyük tasarruflar sağlayabilmesi için verimli tırlar geliştiriyor. Tesla son yıllarda en çarpıcı adımlardan birini attı ve Tesla Semi ismindeki elektrikli tırını duyurdu.

Verimlilik ve güvenlik konusundaki vaatleriyle tüm otomotiv dalını etkileyen bu tırları kullanacak olan Pepsi, kritik tarihi açıkladı.

Pepsi, Tesla Semi tırlarını 2022 sonunda kullanacak

Pepsi dünyanın en büyük besin üreticilerinden bir tanesi. Şirketin yalnızca yemek zincirlerine sağladığı eserleri bile kesimin büyük kısmını oluşturuyor. Bu dev şirketin büyük işvereni Ramon Laguarta, CNBC’ye verdiği röportajda Tesla Semi tırların teslimatını 2022’nin son çeyreğinde alacaklarını duyurdu.

Pepsi’den evvel de büyük şirketlerin bu elektrikli tırlardan sipariş ettiğini duymuştuk. Pepsi de sipariş verenler ortasına katıldığını 2017 yılının sonuna duyurmuştu.

Tesla’nın şimdi teslimatı yapılmayan Semi tırlarının elektrikli olması büyük yakıt tasarrufu sağlıyor. Tırların oldukça uzun aralarda kullanıldığını düşünürsek bu tasarruf birkaç bin doları aşan boyutta oluyor.

Tesla Semi tanıtımında öğrenmiştik ki araç iki yılda 200.000 dolar yakıt tasarrufu sağlıyor. Tek şarjla 800 kilometreye kadar yol alabilen Tesla Semi, Pepsi üzere dünya genelinde teslimat gerçekleştiren bir şirkete hayli yarayabilir.

Semi’nin vadettiği tek özelliği yakıt tasarrufu değil. Tesla’ya nazaran bu tır, yapay zekanın yardımıyla rakiplerinden çok daha inançlı bir sürüş sağlıyor. Ayrıyeten aracın fütürizm ile sadeliği buluşturan tasarımı da dikkate paha.

Lojistik kesiminde elektrikli tırlar dikkat çekiyor

Lojistiğin bugüne kadar en çok hesabı yapılan masrafı yakıt oldu. Aslında Tesla’nın başlattığı elektrikli araba dönüşümü ile yollarda Tesla Model 3 üzere elektrikli otomobilleri görmeye alışmıştık.

APK indir  Renault, yeni uçan araç konseptini tanıttı! 2022**

Tesla binek arabalarla de yakıt verimliliği sağlasa da iş ticarete gelince elektriği yakıt olarak kullanmanın tesiri daha da göz içine giriyor.

Tesla Semi için şimdi bir teslimat yapılmadı. Şu anda şirketler sipariş verebiliyor fakat pratikte nasıl bir sürüş yaşattığını Tesla dışındaki bir ağızdan duyamadık.

Şayet Tesla Semi, vadettiğini gerçekleştirebilirse muhtemelen lojistik dalının elektrikli tırları tercih etmesinde bir anahtar olacak.

Oy Ver post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları